Header

Zdrowie i medycyna

Skontaktuj się z nami - Odwiedź stronę internetową tutaj - Przeczytaj całość tutaj - Dowiedz się więcej o nas - Pobierz teraz - kliknij tutaj - Kup - Więcej - Kup - kliknij tutaj Gdy jesteśmy młodymi osobami, najzwyczajniej nie dbamy o własne zdrowie - choć na całe szczęście to nie jest jakaś zasada. Generalnie fakty są takie, że zawsze należy uzmysłowić sobie jedną rzecz - powinniśmy zadbać o własne zdrowie! Akurat co do tego ciężko mieć jakieś wątpliwości. W jaki sposób zatem sprawić, że będziemy należeli do grona osób, które są zadowolone z własnego zdrowia? Cóż, to akurat ciężkie do realizacji...
Nie można jednak z góry zakładać najgorszego. W końcu jeżeli nieco się postaramy, to znacznie powiększamy własne szanse na to, że bez problemu dożyjemy starości. A i w starczym wieku zapewne będziemy rześkimi emerytami... Warto regularnie się zbadać, a więc nawet jeżeli będziemy mieli wielkie kłopoty zdrowotne, na przykład raka, to i tak zwiększamy swoje szanse na sukces. Specjaliści uważają, iż największą bolączką walczenia z rakiem jest to, że w wielu przypadkach ludzie dowiadują się o o nim po bardzo długim czasie. Oczywiście nie zagraża nam wyłącznie rak, to był tylko taki przykład. Warto w takim razie dbać o swoje zdrowie!
Pewne jednostki dalej bazują w leczeniu na rozwiązaniach naturalnych, np. wykorzystując zioła, lecząc dotykiem lub ciepłem. Niesłychanie interesujące są praktyki lecznicze stosowane w innych krajach. Dla przykładu medycyna tybetańska jest ćwiczona od wieków w Tybecie i terenach sąsiadujących z tym krajem. To stara oraz stereotypowa forma medycyny, która wykorzystuje nastawienie diagnostyczne: analizę pulsu, śliny, zachowania, ogólnej kondycji. Szeroko są używane lekarstwa na bazie naturalnych składników roślinnych i mineralnych. Bazą farmakologii jest ziołolecznictwo i zielarstwo, a dziś też fala uderzeniowa. Sztuka lekarska ta wykorzystuje też praktyczną wiedzę pochodzącą z kultywowania tantr buddyjskich, czyli uprawiania jogi. Medycyna chińska z rozkoszą użytkuje akupunkturę oraz akupresurę. Kładzie się nacisk na przywrócenie harmonijnego funkcjonowania organizmu ludzkiego oraz wzmocnienie odporności na choroby. Celem każdej terapii jest kurowanie pełnego organizmu, nie pojedynczej niedogodności. Co poniektórzy zaliczają tą medycynę do niezwyczajowych.

Spis Treści