Wyszukaj

Edukacja:

Dowiedz się więcej tutaj - Przejdź do strony - Zobacz szczegóły - Przeczytaj pełny artykuł tutaj - Odwiedź stronę - Wypróbuj - Zarejestruj - kliknij tutaj - Pobierz - kliknij tutaj Tak naprawdę liberalizacja sektora bankowego rozpoczęła się za Reagana - chyba najlepszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kroczek po kroczku banki miały coraz więcej swobody, miały możliwość udzielać pożyczek takim osobom, które faktycznie nawet nie powinny zostać wpuszczone do banku. Potem Clinton wprowadził taką ustawę, która sprawiła, że typowe banki dostały możliwość działania. Czyli typowe banki połączyły się z bankami komercyjnymi - to śmiertelne połączenie, bo banki powinny być pewne. Czy banki w Szwajcarii byłyby tak szanowane, gdyby tak bardzo ryzykowały? Naturalnie szkodliwa polityka władz Stanów Zjednoczonych to nie wszystko. Najważniejsza jest po prostu typowa ludzka chciwość.
Jednakże dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi - lub aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dużego bezrobocia, a w szczególności wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma duże problemy? Ciężko jednoznacznie powiedzieć...
Okulary są niesłychanie potrzebne dla oczu, w następstwie tego są z nich wybitnie obszerne korzyści. Okulary dają niemniej jednak korzyści nie jedynie dla oczu, jednakowoż w pewnych momentach do całkowitego samopoczucia. Wszystko niemniej jednak zależy od tego jaki jest to typ okularów, czy powinniśmy je nosić cały czas czy też nie, które mamy podejście do okularów i czy chcemy je nosić czy także nie. Tak czy inaczej, okulary Uvex dają dużo korzyści. Dla osób z wadą wzroku, okulary są niesłychanie przydatne, albowiem korygują tę wadę, czasami powodując jej całkowite zniknięcie lub też choćby zmniejszenie, albo zatrzymanie postępującej niedociągnięcia. W innym wypadku, okulary pomagają nam czytać, bo najczęściej mamy kłopoty z przeczytaniem drobnych literek, oraz wtenczas sięgamy po okulary. Również praca przy komputerze czy oglądanie telewizji są wspomagane okularami, to właśnie dzięki którym wzrok tak się nie męczy. Korzyści są też inne, albowiem kiedy człowiek okularów nosić nie musi jakkolwiek pragnie, mogą one zdobić nas, chociażby tak jak okulary przeciwsłoneczne bądź też okulary nazywane zerówkami.
Choć naturalnie jestem w stanie zauważyć dużo minusów owej organizacji. Przede wszystkim chodzi się o to, że jakby nie patrzeć Unia jest przesadnie lewicowa. Po prostu zbyt wielka pomoc socjalna, wielka biurokracja, dziwne prawo - to wszystko sprawia, iż Stary Kontynent odgrywa coraz mniejszą rolę. Oczywiście UE to także wiele atutów, ale można odnieść wrażenie, że aktualna klasa polityczna nie chciałaby dobrze dla Europy. Bo jak inaczej ocenić ciągłe zamachy na naszą wolność? Cóż, a więc: UE charakteryzuje się niezmiernie wieloma atutami, lecz również wadami.